Co je botulotoxin?

Roztok obsahující látku zvanou botulotoxin v lékové podobě, která uvolňuje křeče svalů. V estetické dermatologii se používá ve velmi nízkých dávkách pro osdstraňování mimických vrásek a nadměrného pocení

 

Jak botulotoxin působí?

Botulotoxin dočasně přeruší v dané oblasti spojení nervu se svalem a tím zabrání mimickému svalu ve smršťování. Sval není schopen pohybu, nepracuje a vytváří vrásku. Opticky se pleť vypne.

 

Výhody aplikace botulotoxinu?

před aplikací není nutný žádný test, tedy zákrok je možné provést okamžitě
výsledný efekt není trvalý a každý má možnost se rozhodnout, zda mu tato metoda vyhovuje a zda v ní bude chtít pokračovat

 

Jak se botulotoxin aplikuje?

Botulotoxin se aplikuje tenkou jehličkou ve velmi nízkých dávkách jemnými vpichy do ošetřované oblasti.
Zákrok je ambulantní, fyzicky i časově nenáročný a nevyžaduje žádnou přípravu.

 

Co botulotoxin odstraňuje?

mimické (dynamické) vrásky na obličeji, zejména mezi obočím, v okolí očí a na čele
nadměrné pocení, zejména podpaží, dlaní apod.

 

Jaký je efekt aplikace botulotoxinu?

Účinek nastupuje obvykle během jednoho až dvou týdnů a po  první aplikaci trvá 3-6 měsíců. Postupně odeznívá a aplikaci je vhodné zopakovat.

Po delší době nečinnosti svalu si klient odvykne určitému typu mimiky (např. zbaví se zlozvyku mít podmračené čelo). Navíc při opakování léčby již nedochází k návratu funkce svalu v původní míře, a ten postupně přestane vytvářet nežádoucí vrásku.

Opakováním zákroku se podstatně prodlužuje délka žádaného efektu na půl roku i více. Botulotoxin je možné dále kombinovat napříkad s injekčními výpňovými implantáty, laserovým vyhlazením pleti apod.